Segregacja nie jest trudna...

11.06.2014   Autor: Redakcja
---
Jak mówi stare powiedzenie:,,Czym skórka za młodu nasiąknie tym na starość trąci''. Słowa te mają doskonałe zastosowanie w przypadku edukacji najmłodszych w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi od blisko roku uczy dzieci i młodzież jak być ,,eko''. Dziś w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbyło się uroczyste podsumowanie kampanii edukacyjnej pod hasłem : ,,Segregacja nie jest trudna - wystarczy tylko chcieć''.
- Młodzi ludzie, szczególnie przedszkolaki i dzieci ze szkół podstawowych są bardzo dobrym ,,materiałem''. Chłoną wiedzę niczym gąbka, są ciekawi, chętnie słuchają i w sposób aktywny uczestniczą w prelekcjach. Wierzymy w to, że one przeniosą tę wiedzę do swoich domów, do rodzin - mówi Zygmunt Jasiecki, przewodniczący zarządu Związku Międzygminnego PRGOK.
Sama wiedza to jednak nie wszystko. Za aktywną naukę dzieci i młodzież zostały nagrodzone. Szczegółowa lista wyróżnionych jest dostępna na stronie internetowej Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w zakładce ,,Edukacja''.

 

Przeczytaj więcej o: edukacja, ekologia, prgok, segregacja,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group