25 lat wolności

05.06.2014   Autor: Redakcja
---

Dzięki temu, że ludzie poszli wtedy głosować, nastąpił bezkrwawy koniec komunizmu w Polsce. W 25 rocznicę wyborów z 4 czerwca 1989 roku przedstawiciele władz samorządowych złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem "Solidarności" w Pile. Na pilskim deptaku natomiast byliśmy świadkami niecodziennego, niejako również "wyborczego" upamiętnienia tej rocznicy.

Prezydent Piotr Głowski przypomniał wydarzenia sprzed 25 lat, a także zaprosił pilan na kulminację obchodów 25 – tej rocznicy demokracji w sobotę, 7 czerwca do Parku Miejskiego, gdzie odbędą się koncerty, m.in. Pilskiej Orkiestry Rozrywkowej, spotkanie z Małgorzatą Niezabitowską i projekcja filmu „Czarny czwartek” w ramach kina plenerowego. Tymczasem na ul. Śródmiejskiej stowarzyszenie EFFATA wraz z Inicjatywą 89, w ramach akcji „Życzenia dla Polski”, ustawiło urny wyborcze, do których w rocznicę wyborów 4 czerwca 1989, pilanie mogli wrzucać swoje życzenia dla Polski, Piły, rodzin i przyjaciół.

- Chodzi o to, by zobaczyć jakie życzenia mają Polacy w Warszawie, w Radomiu, w Pile i w innych miejscach, dlatego będą również publikowane. To też taka forma dzielenia się swoimi doświadczeniami – mówi Artur Łazowy, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych EFFATA w Pile.

W środowy wieczór na finał akcji wzniesiono toast za Rzeczpospolitą, dla najmłodszych był Tort Wolności, a życzenia zostały odczytane. Wybrane zostaną opublikowane na Facebook’u.

Przeczytaj więcej o: pila, wybory, rocznica, 25-lecie, wolność, demokracja,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group