Będą dodatki mieszkaniowe dla studentów?

20.05.2014   Autor: Redakcja
---

Jest projekt uchwały, na mocy której studenci pilskich uczelni będą mogli ubiegać się o dodatki mieszkaniowe i stypendia akademickie. Dopłata do mieszkania to 100 złotych (brutto) na miesiąc.

Pomoc materialna w formie stypendium mieszkaniowego przysługuje studentom od pierwszego roku studiów, mającym stały adres zamieszkania poza Piłą, a tymczasowo zamieszkującym w Pile. Pomoc jest przeznaczona na dopłaty do kosztów związanych z wynajęciem mieszkania, stancji, lub pokoju w akademiku.

O dopłatę ubiegać może się student, którego dochód w rodzinie nie przekracza 1500 zł na osobę.

Studenci mogą starać się także o stypendia akademickie, ale tu trzeba spełnić surowe kryterium ocen (średnia nie niższa, niż 4,5). O stypendium można zacząć ubiegać się na II roku studiów (liczona będzie średnia z I roku); pobierać można je tylko na jednej uczelni, przez 9 miesięcy nauki.

Jeśli podczas najbliższej, majowej sesji radni przegłosują uchwałę, stypendia z budżetu miasta Piły zaczną być wypłacane studentom PWSZ, UAM i WSB od nowego roku akademickiego. Oprócz tego aktualna jest pomoc, którą do tej pory (według swoich regulaminów) świadczyły uczelnie.

Przeczytaj więcej o: pwsz, uam, wsb, dodatki mieszkaniowe,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group