Rybołowy z Lipki on-line w internecie

11.05.2014   Autor: Redakcja
---

Na stronie internetowej Lasów Państwowych można oglądać transmisję online z gniazda rybołowów, które znajduje się na terenie Nadleśnictwa Lipka.

- Rybołowy są bardzo rzadkimi ptakami, w Polsce gniazduje ich ok. 30 par, właśnie dlatego wpadliśmy na pomysł tej transmisji – mówi Janusz Grabowski nadleśniczy Nadleśnictwa Lipka. – Liczymy na to, że przekaz będzie atrakcyjny dla miłośników przyrody i również szersze grono będzie mogło poznać życie tych unikalnych ptaków.

Na teren Nadleśnictwa Lipka rybołowy przylatują już od 15 lat i co roku (oprócz jednego przypadku) wyprowadzały młode. Początkowo ich gniazdo znajdowało się na drzewie a później przeniosły się na słup linii wysokiego napięcia.
Na początku tego roku Lasy Państwowe przy współpracy z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi oraz przy konsultacji Komitetu Ochrony Orłów rozpoczęły przygotowania do transmisji online.

- Rybołowy przyleciały pod koniec marca i po krótkich pracach przy odnowieniu gniazda przystąpiły do lęgów. Obecnie w gnieździe można zobaczyć ptaki wysiadujące jaja, z których lada moment wyklują się młode – opowiada Tomasz Konieczny zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Lipka, wieloletni obserwator życia rybołowów.

Relację z gniazda można zobaczyć na stronie Lasów Państwowych

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group