Victoria gotowa do walki o awans!

15.03.2014   Autor: Magdalena Lach
---

W auli Auditorium Maximum PWSZ w Pile odbyła się prezentacja Klubu Żużlowego Victoria Piła. Podczas pierwszego spotkania żużlowców z kibicami przedstawione zostały cele i założenia klubu na sezon 2014.

Podobnie jak w zeszłym roku kibiców czarnego sportu w Pile, przedstawicieli miasta oraz zaproszonych gości powitał prezes klubu Tomasz Soter.

W swojej wypowiedzi prezes zarządu podsumował działania klubu w poprzednim sezonie oraz wyznaczył nowe cele na nadchodzące rozgrywki – W zeszłym sezonie naszym głównym celem było spłacenie zaległości finansowych. Udało nam się to z czego jesteśmy zadowoleni – mówił Tomasz Soter. – W tym roku chcemy osiągnąć dużo lepszy wynik sportowy, naszym celem jest awans do fazy play – off, a później walka o pierwszą ligę, ponieważ ta należy się naszemu miastu – dodał prezez KŻ Victoria Piła.

Punktem kulminacyjnym prezentacji było przedstawienie zawodników broniących barw klubu znad Gwdy w nadchodzącym sezonie. Oprócz Jespera B. Monberga wszyscy zawodnicy powitali licznie zgromadzoną publiczność w auli PWSZ w Pile. Absencja Duńczyka spowodowana była problemami rodzinnymi.

Niespodzianką dla kibiców było przekazanie przez Henryka Stokłosę dwóch motocykli zawodnikom Victorii. Piotr Rybak i Arkadiusz Pawlak otrzymali maszyny, w których zamontowane zostały najnowsze silniki Jawa.

Nowością dla sympatyków speedwaya w Pile były nowe kombinezony, w których Victoria walczyć będzie o awans do I ligi. Nawiązują one do najlepszych lat pilskiej Polonii, w których klub z grodu Staszica zdobywał najważniejsze tytuły.

Sezon żużlowy rozpocznie się za niespełna miesiąc. Czekamy na pierwsze punkty naszej drużyny.

fot. Maciej Ksyta

Przeczytaj więcej o: sport, zuzel, Victoria Piła, II liga, prezentacja,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group