Złote Pióra wręczone

---

Już po raz XI uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci z Piły i regionu pilskiego brali udział w Regionalnym Konkursie Literackim „O Złote Pióro”.

Na konkurs wpłynęły 283 utwory wierszem i prozą nadesłane przez 67 autorów. Jury w składzie: Zuzanna Przeworska – poetka dziennikarka; Elżbieta Ambroż – poetka oraz Jan Arski – dziennikarz i animator kultury, nagrodziło w kategorii autorzy ze szkół podstawowych „Złote Pióro” Karola Dziamarę ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej za barwne, pełne polotu i humoru opowiadanie pt. „Wakacje Samuela”. Drugą nagrodę otrzymali Julia Martenka i Miłosz Karnowski, trzecią Alicja Tyrańska i Olga Banasik, a wyróżnienie otrzymały Zuzanna Duraj, Julia Kruszyńska, Aleksandra Ciepłuch i Marta Strzelec.

W kategorii autorów z gimnazjów „Złote Pióro” Otrzymała Laura Chuchla z Gimnazjum nr 5 w Pile za kunszt poetycki w cyklu lirycznych wierszy. Drugą nagrodę otrzymały Oliwia Mosakowska, Wiktoria Szymanek i Ewa Matusiak. Trzecie miejsce zajęli Weronika Pytlarz, Marek Giers i Radosław Łopiński. Wyróżnienia otrzymały Zosia Plata, Marcelina Felcyn, Emilia Górzyńska, Julia Kozera i Aleksandra Czarny.

W kategorii autorów ze szkół ponadgimnazjalnych „Złote Pióro” otrzymała Paulina Rudel z Liceum Ogólnokształcącego w Wałczu za poszukiwania twórcze, własny język, wyrazistą i celną metaforykę w zestawie refleksyjnych wierszy. Druga nagrodę otrzymały Aleksandra Kamińska, Małgorzata Syrek i Zuzanna Golec. Trzecią nagrodę otrzymali Adam Cieślewicz, Karolina Wysokińska i Marta Marchlewicz.

W kategorii autorów studiujących „Złote Pióro” otrzymał Andrzej Jan Rubik, student III roku anglistyki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile za brawurową, z biglem napisaną prozę „Kot na gigancie. Nie tylko dla dorosłych”. Drugą nagrodę otrzymała Kinga Wasilewska, trzecią Ewa Banach.

Konkurs, któremu przyświecało hasło „Od magii świata do magii słowa” został ogłoszony przez Klub Literacki „Pegazik” przy Młodzieżowym Domu Kultury w Pile wspólnie z Powiatowa i Miejską Biblioteką Publiczną a Pile, a patronat nad nim objęła Fundacja Literacka im. Agnieszki Bartol.

Przeczytaj więcej o: nagrody, poezja, złote pióro, pegazik, proza,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group