Pomóżmy Ukrainie

05.03.2014   Autor: Redakcja
---

Akcję pomocy humanitarnej dla Ukrainy zainicjowali pilscy parlamentarzyści PO. Dzięki informacjom dostarczonym przez stronę ukraińską, wiadomo jakie są w tej chwili najpilniejsze potrzeby. Akcja jest skierowana głownie do przedsiębiorców i organizacji, ale pomóc może każdy.

- Kiedy przygotowaliśmy „Akcję pomocy Platformy Obywatelskiej dla Ukrainy”, nikt z nas nie sądził, że dojdzie do takiej eskalacji agresywnych działań Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, jaką obecnie obserwujemy. Dzisiaj jesteśmy więc już w zupełnie innej sytuacji, niż kilka dni temu, ale jeszcze tym bardziej konieczna jest pomoc dla ludzi walczących o wolność na Ukrainie. Apeluję do wszystkich mieszkańców Piły i subregionu Wielkopolski Północnej, także przedsiębiorców i organizacji pozarządowych,  wykażmy pełną solidarność z narodem ukraińskim – mówił podczas konferencji prasowej Adam Szejnfeld, poseł na Sejm RP.

Zbierane są tylko takie artykuły i przedmioty, o które poprosiła stronę ukraińska. Są to medykamenty (leki przeciwbólowe, leki przeciwzapalne), środki odkażające, bandaże, plastry, opatrunki, ale także prześcieradła, koce, śpiwory.

- W razie zmieniających się potrzeb będę informował o kolejnych artykułach potrzebnych dla naszych sąsiadów – powiedział poseł Szejnfeld.

Dary można codziennie przekazywać (przynosić, przesyłać) do biura parlamentarnego PO w Pile:

 

Biuro Parlamentarne posła Adama Szejnfelda oraz senatora Mieczysława Augustyna,

64-920 Piła, ul. Śródmiejska 20/1,

tel. 67 212 51 35; 67 350 96 26.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group