Credo Futsal z kolejnym remisem

03.02.2014   Autor: Redakcja
---

Po raz piąty w tym sezonie zawodnicy Credo Futsal Piła podzielili się punktami z rywalem. Spotkaniu wyjazdowemu z Prant Mundial Żary towarzyszyły niezwykłe emocje, ale niestety także kontrowersje.

Pilanie byli faworytem spotkania w Żarach, ale statystyki spotkań w drugiej lidze lubuskiej pokazywały dobitnie, że zwycięstwa na wyjeździe są niezwykłą rzadkością. Rzeczywistość szybko potwierdziła zresztą, że o komplet punktów nie będzie łatwo, gdyż do przerwy to miejscowi prowadzili 3:1.

Po zmianie stron na boisku działy się rzeczy niesamowite. Gdy pilanie narzucili swój rytm gry i wywierali coraz większą presję na gospodarzach, do gry włączyli się sędziowie. Najpierw stolikowy anulował decyzję arbitrów głównych nie uznając gola zdobytego przez Mateusza Kosteckiego. Inna sprawa, że bramka najprawdopodobniej nie padła, gdyż piłka wpadła przez dziurę w boku siatki, ale już sama konsultacja z ustawionym najdalej od bramki sędzią stolikowym, który z reguły nie ma nic do powiedzenia w takich sytuacjach pokazuje kuriozalność sytuacji.

Na szczęście końcówka meczu wywołała emocje dużo bardziej sportowe. Nasi zawodnicy na dwie minuty przed końcem spotkania doprowadzili do remisu 6:6 strzelając rywalom trzy gole z rzędu. I tym razem z pomocą przyszli sędziowie, którzy dopatrzyli się przewinienia jednego z naszych zawodników i podyktowali przedłużony rzut karny, wykorzystany na 30 sekund przed końcem gry.

Na szczęście również w tej sytuacji swoją genialną dyspozycję tego dnia potwierdził Paweł Nawrocki, który chwilę później wyrównał wynik meczu na 7:7, a co więcej na 5 sekund przed końcem spotkania znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali mogąc zapewnić nam komplet punktów, ale zabrakło już sposobu, by na konto tego napastnika zapisać piątą bramkę.

Prant Mundial Żary vs KS Credo Futsal Piła 7:7 (3:1)