MZK kupi tramwaj wodny jeszcze w tym roku

12.01.2014   Autor: Redakcja
---

Jeszcze w tym roku na Gwdzie pojawić się ma tramwaj wodny. Kursował będzie między trzema przystaniami na rzece, które zostały zbudowane jeszcze w ubiegłym roku. Tramwaj wodny to jeden z elementów Pilskiej Strefy Aktywności Turystycznej. Jego pojawienie się w Pile od dłuższego czasu zapowiadały władze miasta.

- Będziemy robić wszystko, by pojawił się jeszcze w tym roku – zapowiedział podczas niedawnej konferencji prasowej Piotr Głowski, prezydent Piły.

Pomysł tramwaju wodnego podpatrzony został w Bydgoszczy, gdzie pływa kilka takich jednostek.

- Nasz będzie oczywiście trochę mniejszy. Muszę jednak przyznać, że w Bydgoszczy tramwaje wodne cieszą się coraz większą popularnością. Miasto myśli tam o zakupie kolejnej jednostki, bo obecne mają już problem z obsługą tak dużej ilości pasażerów – stwierdził prezydent.

Początkowo mówiło się o tym, że pilski tramwaj wodny obsługiwać będzie prywatna, wyłoniona w przetargu firma. Dziś koncepcja się jednak zmieniła. Wiadomo, że tramwaj obsługiwać będzie Miejski Zakład Komunikacji. MZK już przymierza się do ogłoszenia przetargu na zakup takiego statku. Jest już także w trakcie uzyskiwania pozwolenia na świadczenie usług przewozowych na wodzie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group