Poznaniacy zaprojektują Ośrodek Radioterapii

23.12.2013   Autor: Redakcja
---

Rozstrzygnięto konkurs, w którym walczono o prawo do podjęcia negocjacji w sprawie zaprojektowania Ośrodka Radioterapii w Pile. Najwyżej oceniono pracę Spółki Projektowania Architektonicznego z Poznania.

Budowa Ośrodka Radioterapii w Pile to projekt, który łącznie pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych, ale na szczęście tylko nieznaczna część kosztów zostanie pokryta z budżetu Gminy Piła i Powiatu Pilskiego. Zdecydowana większość pieniędzy pochodzić będzie ze środków zewnętrznych, w tym przekazanych przez władze województwa wielkopolskiego.

Koszt zorganizowania konkursu na projekt architektoniczny budowy tego ośrodka i wypłaty wynagrodzenia dla najlepszych wzięła na siebie Gmina Piła, która postanowiła zastosować dość nietypową, bo kilkuetapową metodę selekcji nadesłanych jej prac. Najpierw ogłoszono konkurs, w którym wszystkie zainteresowane podmioty walczyły o prawo przedstawienia swoich propozycji. Na 23 chętnych etap ten przebrnęło tylko 14.

Kolejnym etapem było przygotowanie samej koncepcji architektonicznej budowy Ośrodka Radioterapii w Pile. Z czternastu wspomnianych podmiotów, które uzyskały prawo startu w tej części konkursu, swoje oferty przedstawiło ostatecznie tylko siedem. Najlepsza okazała się ta, która napłynęła z Poznania, a zwycięzca uzyskał prawo do podjęcia z zamawiającym rozmów w trybie zamówienia z wolnej ręki. W skrócie oznacza to, że jeśli nic nie stanie już na przeszkodzie, wtedy właśnie poznańska firma zaprojektuje Ośrodek Radioterapii w Pile, za co może otrzymać nawet 700 tysięcy złotych.

Nie wszyscy przegrani zakończyli jednak konkurs z pustymi rękoma. Nagrodę w wysokości 15 tysięcy złotych przyznano drugiej z najlepszych ofert, 10 tysięcy złotych trzeciej, a 5 tysięcy czwartej. Łącznie na "nagrody pocieszenia" wydano więc 30 tysięcy złotych.

Przeczytaj więcej o: projekt, konkurs, zwycięstwo, ośrodek radioterapii,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group