Ujście uchwaliło budżet

08.12.2013   Autor: Redakcja
---

21,5 miliona złotych wydadzą w przyszłym roku władze Miasta i Gminy Ujście. Nieznaczna część z tych środków zostanie przekazana na inwestycje. Decyzja w sprawie kształtu budżetu na przyszły rok została podjęta w piątek podczas sesji Rady Miejskiej.

Ujście ma ponad dziesięciokrotnie mniej zasobną sakiewkę niż Piła, ale decyzje budżetowe są w takim samym stopniu ważne dla mieszkańców jednej, jak i drugiej gminy. W projekcie na kolejny rok zawsze określa się to co najważniejsze dla mieszkańców, czyli m.in. zakres inwestycji, dlatego w Ujściu kilka tysięcy osób bacznie przyglądało się piątkowemu głosowaniu.

Ostatecznie projekt ustawy w sprawie budżetu na rok 2014 dla Miasta i Gminy Ujście został zatwierdzony. Zapisano w nim łączną kwotę wydatków na poziomie 20,6 miliona złotych, a przychodów 21,5 miliona. Różnica, a więc dokładnie 889 tysięcy złotych zostanie uzupełniona dzięki zaciągnięciu kredytu.

Dla samych mieszkańców najważniejsze są jednak inwestycje, które planuje się przeprowadzić w przyszłym roku. Najwięcej nakładów finansowych zostanie przeznaczonych na budowę drogi dojazdowej do pól w Nowej Wsi Ujskiej. Na ten cel planuje się przekazać 150 tysięcy złotych. Nieco mniej, bo 100 tysięcy zostanie przekazane na budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągowej do działek inwestycyjnych na ulicy Ogrodowej. Dokładnie po 50 tysięcy złotych mają z kolei kosztować dofinansowanie do budowy chodnika w Ługach Ujskich, dofinansowanie do budowy drogi powiatowej w Nowej Wsi Ujskiej, utwardzenie Placu Powstańców Wielkopolskich oraz przebudowa ulicy Browarskiej. W projekcie zapisano także budowę dróg wewnętrznych w Jabłonowie oraz budowę wiaty przy sali wiejskiej w Byszkach. Pierwsze z tych zadań będzie kosztować 65, a drugie 61,5 tysiąca złotych.

Przeczytaj więcej o: ujscie, rada miasta, budzet,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group