Uczyć bawiąc

03.12.2013   Autor: Redakcja
---

Związek Międzygminny "Pilski Region Odpadami Komunalnymi" przygotował kolejną atrakcję dla najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Z myślą o nich powstała kolejna gra edukacyjna, która pomoże wpajać dobre nawyki ekologiczne już kilkuletnim dzieciom.

Wśród priorytetów Związku jest nie tylko sprawne przeprowadzanie zbiórki odpadów komunalnych, ale także edukowania najmłodszych mieszkańców naszego regionu, w myśl powiedzenia "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci". A jak najlepiej zachęcić kilkuletnie dzieci do nauki? Oczywiście poprzez zabawę! Z tego też założenia wyszło Ministerstwo Środowiska, które opracowało grę edukacyjną na smartfona lub tableta, do sprawdzenia której zachęca także Związek Międzygminny. Można ją pobrać bezpośrednio ze strony internetowej.

Nie jest to zresztą jedyna atrakcja dla najmłodszych. Sam Związek Międzygminny także na swojej stronie internetowej zachęca do ekologicznej podróży z Misiem Bu. Animowana i udźwiękowiona gra jest udostępniona wszystkim przedszkolom leżącym na terenie działań PRGOK, po uprzednim zgłoszeniu pod numerem telefonu tel. 668 860 388 lub e-mail: agnieszka.matusiak@prgok.pl.

Przeczytaj więcej o: edukacja, gra, związek mięzygminny,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group