Poeta i salezjanin ma swój deptak w Pile

13.11.2013   Autor: Redakcja
---

Już jutro, 14 listopada, prezydent Piły odsłoni tablicę informującą, że deptak pomiędzy kościołem Świętej Rodziny, a I Liceum Ogólnokształcącym „na Pola” nosi zaszczytne imię poety, kapłana, salezjanina, katechety pracującego niegdyś w Pile – ks. Stanisława Olędzkiego.

- Cieszymy się niezmiernie, że jeden z nas, został wyróżniony w tak piękny sposób. Księdzu Olędzkiemu – przyjacielowi młodzieży takie uhonorowanie w Pile się należało. Znamienny jest fakt, że tym deptakiem uczniowie ze szkoły „na Pola” udawali się na katechezy właśnie do ks. Stasia – mówi ks. Janusz Zdolski, z parafii Świętej Rodziny.

Najpierw o godzinie 13:45 w sali św. Jana Bosko przy kościele Świętej Rodziny młodzież z I LO przybliży postać oraz wiersze ks. Olędzkiego, a później kapłani wraz z władzami miasta udadzą się na początek deptaku, aby dokonać uroczystego poświęcenia i odsłonięcia tablicy. Około godz. 14:15 w kościele Świętej Rodziny odbędzie się msza święta za śp. ks. Stanisława Olędzkiego oraz za pilską młodzież.

Przeczytaj więcej o: pila, salezjanie, deptak, msza, święta rodzina,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group