Bezpieczna inwestycja

26.10.2013   Autor: Redakcja
---

Na tę inwestycję mieszkańcy i studenci pilskiego Zamiejscowego Ośrodka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza czekali od powstania uczelni. Dziś już bezpiecznie mogą poruszać się po oddanym do użytku chodniku i ścieżce rowerowej prowadzącej do siedziby UAM.

Powrót z uczelni dla Pani Karoliny i innych studentów pilskiego UAM- u w ciemne jesienne i zimowe popołudnia stawał się po prostu niebezpieczny. Musieli oni iść nieoświetlonym poboczem ulicy. Teraz mogą już swobodnie korzystać z nowej inwestycji, jaką jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej.

- Firma ASTA-BUD wykonała budowę ścieżki pieszo-rowerowej od ulicy Szybowników do Uniwersytetu. Inwestycja trwała od lipca do końca września. – mówi Marek Włodarczyk z ASTA -BUD.

Inwestycja wykonana przez firmę ASTA-BUD powinna także znacząco wpłynąć na poprawę aktywności studentów pilskiej uczelni.

- Inwestycja jest i wierzymy, że w cieplejszym okresie coraz więcej studentów będzie aktywnie na uczelnie przyjeżdżać – mówi dr Paweł Owsianny, zastępca dyrektora pilskiego ośrodka UAM.

Pilscy urzędnicy dążą do tego, by całe miasto zostało połączone trasami pieszo-rowerowymi. Jest jednak jeszcze wiele do zrobienia i poprawienia, stąd weryfikacja obecnie istniejących ścieżek z pozycji siodełka.

- Widać wiele mankamentów, które potem są naprawiane, to znaczy że gdzieś brakuje znaków poziomych i pionowych oraz są pojedyncze rzeczy, które wymagają remontu – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulic Kołobrzeskiej, Koszalińskiej i Spadochroniarzy wraz z sygnalizacją i budową oświetlenia kosztowała Zarząd Dróg i Zieleni w Pile ponad 700 tysięcy złotych.

Przeczytaj więcej o: pila, studenci, ścieżka rowerowa, uam,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group