Kradli płyty

08.10.2013   Autor: Redakcja
---

Dwaj mężczyźni próbowali ukraść płyty chodnikowe. Zostali jednak zauważeni i złapani na gorącym uczynku. Jeden z nich dodatkowo odpowie za kradzież koparko-ładowarki.

- W sobotę kilka minut po godzinie 15-stej wieleńscy policjanci otrzymali informację, że przy ulicy Zamkowej w Wieleniu ktoś kradnie płytki chodnikowe. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce w celu zweryfikowania anonsu. Tam zastali dwóch mieszkańców podległej im gminy w wieku 34 i 61 lat, którzy przebierali wspomniane płytki i co lepsze odkładali na zaparkowaną w pobliżu koparko-ładowarkę. Jak się okazało mężczyźni wcześniej pracowali przy rozbiórce chodnika i już wtedy zaplanowali kradzież pochodzących z niego płytek, a następnie ich sprzedaż - informuje mł. asp. Izabela Kolasa, rzecznik prasowy KPP w Czarnkowie.

Skradziona koparka miała posłużyć do wywozu płytek. Sprzęt należał do pracodawcy złodziei. Starszy z zatrzymanych, po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Usłyszał zarzut usiłowania kradzieży płytek. Młodszy dopiero dzisiaj mógł złożyć zeznania, ponieważ musiał wytrzeźwieć. Postawiono mu zarzut usiłowania kradzieży płytek, krótkotrwały zabór koparki oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kilka lat więzienia.

Przeczytaj więcej o: policja, kradzież, Czarnków, płyty, chodnik, wieleń,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group