Tulipan

21.09.2013   Autor: Redakcja
---

Współcześnie najczęściej kojarzy się z Dniem Kobiet. Tulipan - bo o nim mowa stał się jednak sławny już w latach 80. za sprawą skandalicznego, jak na ówczesne czasy serialu pt. ,,Tulipan''. Kontrowersyjna była przede wszystkim postać głównego bohatera Jurka, a dokładnie to w jaki sposób zarabiał pieniądze. Mężczyzna bowiem najpierw rozkochiwał w sobie kobiety, a następnie wykorzystując ich uczucia okradał je. Ta postać była fikcyjna, scenariusz napisało jednak samo życie. Współcześnie takich tulipanów zresztą również nie brakuje, jednego z nich zatrzymali m.in. złotowscy policjanci.

Ten tulipan jak ustalili funkcjonariusze do powiatu złotowskiego przybył, aż ze Śląska. 38-letni mężczyzna swoim ofiarom mówił jednak, że na stałe mieszka w Krajence. Schemat jego działań był podobny do tego, który praktykował serialowy amant Jurek, a więc najpierw romantyczny podryw, wspólne mieszkanie i dyskretne okradanie właścicielek. Złotowski Tulipan oszukał dwie kobiety.

- Wykorzystywał emocje kobiet. Po krótkim czasie namawiał je na wspólne mieszkanie, po czym je okradał wynosząc z domu różne cenne rzeczy – mówi kom. Maciej Zając, rzecznik prasowy KPP w Złotowie.

Zatrzymanemu za kradzież, bo tylko z tego tytułu może być ukarany grozi nawet 10 lat więzienia. Za wszelkie straty moralne jakich doznały kobiety nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Miłość w tym przypadku była ślepa. Chęć kochania i bycia kochaną, dla tych kobiet okazała się zgubna.

- Być może właśnie tak było, to uczucie przesłoniło im zdrowy rozsądek. Nie widziały, że są wykorzystywane. Brały to za dobrą monetę. Kobiety są bardziej empatyczne, ten mężczyzna natomiast nie liczył się z cudzymi uczuciami – mówi Katarzyna Wierzbińska, psycholog.

Oprócz złotowskiego tulipana wcześniej dochodziło również do zatrzymań w powiecie pilskim. Jeden przypadek był szczególny. Mężczyzna po spotkaniu z prostytutką postanowił, że będzie zarabiał w podobny sposób świadcząc usługi paniom.

- Niestety nie miał zbyt wielu klientek. Musiał zatem zająć się czymś innym. Początkowo dowoził prostytutki do klientów. My ostatecznie złapaliśmy go za wyłudzanie kredytów – mówi Maria Wierzejewska-Raczyńska, prokurator rejonowy w Pile.

Uwodzicielski, szarmancki, przystojny, której kobiecie to nie imponuje. Tulipan wykorzystuje słabości. Jest ideałem w ogrodzie pełnym ostów i być może właśnie to powinno być już ostrzeżeniem dla kobiet. Ideałów bowiem nie ma, każdy mężczyzna jak również i kobieta ma jakieś wady, które oczywiście z czasem również można pokochać.

fot. http://www.tapeta-czerwony-lisc-tulipan.na-pulpit.com/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group