Średniowieczna wioska w WCK

15.09.2013   Autor: Redakcja
---

Atrakcje rodem sprzed setek lat przygotowano dla wałczan w ramach Festiwalu Rękodzielniczego, który zorganizowano w holu Wałeckiego Centrum Kultury. Festiwal wspólnie przygotowały, WCK i Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w Wałczu. Początkowo zaplanowano, że cała impreza odbędzie się przed centrum kultury, ale pojawiła się obawa, że kapryśna pogoda zagrozi powodzeniu festiwalu, stąd decyzja o przeniesieniu go do wnętrza budynku. Liczba atrakcji jakie udało się pomieścić pod dachem okazała się imponująca.

- Wioskę rycerską przygotowało Bractwo Rycerzy Bezimiennych z Wałcza. To ono zadbało także m. in. o pokazy tkactwa. Zorganizowaliśmy również warsztaty garncarskie, które poprowadziła Katarzyna Aftyka z pracowni plastycznej WCK. Do koła garncarskiego ustawiały się kolejki dzieci  – mówi Anna Baculewska, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Wałczu.

Na uczestników czekały także zabawy plebejskie i warsztaty rękodzielnicze. Było coś dla ducha, było i dla ciała – przygotowano staropolski poczęstunek.

Festyn zorganizowano dzięki środkom pozyskanym z programu „Młodzież w działaniu”. Fundusze umożliwiły także zakup pieca garncarskiego dla Wałeckiego Centrum Kultury.

Przeczytaj więcej o: walcz, festiwal, WCK, średniowiecze, rycerze, bractwo,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group