Żużlowcy charytatywnie

10.09.2013   Autor: Redakcja
---

Dobra informacja dla osób spragnionych żużlowych emocji. W sobotę, 14 września zawody powrócą do Piły. Tym razem, przy Bydgoskiej będzie okazja zobaczyć kilku znanych jeźdźców, a także zdolną młodzież.

14 września o godzinie 15:00, pod taśmą staną żużlowcy uczestniczący w turnieju charytatywnym, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie jednego z kibiców - chorego na nowotwór. Formuła zawodów przybierze taką postać, jaką przed laty miała rywalizacja w cyklu Grand Prix.

Na liście startowej znajduje się ośmiu, pewnych uczestnictwa w turnieju głównym, zawodników. Wśród nich m. in. Adam Skórnicki - Indywidualny Mistrz Polski z 2008 roku. Skóra dobrze czuje się na pilskim torze i zawsze chętnie bierze udział w tego typu imprezach. Kolejnym ciekawym uczestnikiem jest Bjarne Pedersen. Duńczyka nie trzeba przedstawiać kibicom żużla. W obecnych rozgrywkach Enea Ekstraligi, Bjarne był jednym z najskuteczniejszych żużlowców w zespole Startu Gniezno. W zawodach wystąpi także Łukasz Jankowski, który w 2009 roku zwyciężył I Pilską Galę Żużlową, pokonując m. in. Jarosława Hampela, Tomasza Gapińskiego i Rafała Dobruckiego.

W gronie zawodników, którzy o udział w turnieju głównym będą musieli walczyć w eliminatorze znajdują się: Bartosz Bietracki startujący w rozgrywkach drugoligowych w barwach Victorii Piła, zawsze waleczny Michał Łopaczewski, czy były junior pilskiego klubu - Cyprian Szymko oraz wielu innych.

Początek zmagań na torze o godzinie 15:00. Wejście na zawody będzie możliwe po zakupieniu cegiełki (program żużlowy) w cenie 12 zł. Organizatorzy informują, że ze względu na szczytny cel obowiązywać będą tylko karnety VIP.

Lista startowa
 Zawodnicy rozstawieni:
1. Bjarne Pedersen
2. Paweł Hlib
3. Jacek Gollob
4. Damian Adamczak
5. Patryk Karczmarz
6. Łukasz Jankowski
7. Adam Skórnicki
8. Simon Nielsen

Uczestnicy eliminatora:
9. Oskar Ajtner-Gollob
10. Bartosz Bietracki
11. Edward Mazur
12. Marcel Kajzer
13. Michał Łopaczewski
14. Tomasz Walasek
15. Cyprian Szymko
16. Tadeusz Kostro
17. Arkadiusz Pawlak
18. Adrian Gała
19. Ondrej Smetana
20. Łukasz Kaczmarek
21. Rafał Karczmarz
22. Marcin Riedel
23. Mateusz Wieczorek
24. Marcin Sekula
R1. Oskar Bober
R2. Krzysztof Nowacki

Przeczytaj więcej o: pila, zuzel, zawody, rywalizacja, turniej charytatywny,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group