Nowy prezes Philipsa

06.09.2013   Autor: Redakcja
---

Od kilku dni Philips Lighting Poland, ma nowego dyrektora zarządzającego. Został nim Marek Huzarewicz. Pilski zakład ma znaczący wkład w rozwój ekonomiczny nie tylko miasta Piły, ale i województwa wielkopolskiego.

Philips zatrudnia ponad 3 tysiące osób. Jest 6. największym pracodawcą w Wielkopolsce i największym w samej Pile. - To dla mnie wielki zaszczyt i wyzwanie kierować tak potężną organizacją w trudnym otoczeniu zewnętrznym, jakie obecnie obserwujemy. Pilska fabryka posiada wielki potencjał i doświadczenie, wierzę więc, że z powodzeniem będziemy dalej pracować na tym wysoce konkurencyjnym rynku - powiedział Marek Huzarewicz.

Poprzednie stanowisko Marka Huzarewicza, dyrektora fabryki w Kętrzynie, zostało powierzone Andrzejowi Malickiemu. Dotychczasowy prezes zarządu i dyrektor pilskiej fabryki Edmund Lewiński przejął funkcję Dyrektora Strategii Przemysłowej w Philips Lighting. W 2012 roku Philips Lighting Poland Sp. z o.o. osiągnęła przychód przekraczający 4 mld zł. Sprzedaż zagraniczna stanowi ok. 90 proc. wypracowywanego przychodu. Spółka zatrudnia pracowników w Pile, Kętrzynie, Pabianicach i Warszawie.

Przeczytaj więcej o: pila, philips, zmiany, prezes, marek huzarewicz,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group