Charytatywnie dla Dagmary

20.08.2013   Autor: Redakcja
---

24 sierpnia, podczas Dnia Spieczonego Bliźniaka w Czarnkowie, będzie można kupić cegiełkę. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony dla Dagmary Lachmann, której marzeniem jest zakupienie wózka aktywnego.

- Wózek, który chciałabym nabyć jest zwrotny, lekki, można go łatwo rozłożyć i np. włożyć do samochodu. Zajmuje mało miejsca, łatwo go podnieść, poruszać się nim. A jazda "tradycyjnym" wózkiem, to trochę jak chodzenie w niewygodnych butach. Tutaj dodatkowo dochodzi zbędny ciężar. Niełatwo się zmieścić w drzwiach i przejazdach, nie mówiąc o robieniu zakupów, czy podróżowaniu. Dla porównania wózek aktywny waży kilka kilogramów, a "tradycyjny" kilkanaście a nawet kilkadziesiąt - mówi Dagmara Lachmann.

Pani Dagmara po zakończeniu studiów chciała być niezależna. Pracuje i nie ukrywa, że wózek aktywny bardzo pomógłby jej. Praca, którą wykonuje wiąże się z wyjazdami integracyjnymi, podczas których nowy wózek z pewnością ułatwiłby wykonywanie wielu czynności.

- Problemem jest cena takiego wózka. O ile na tradycyjny wystarcza dofinansowanie instytucji typu PFRON czy PCPR, to niestety wózek aktywny, to koszt od kilku, do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Niestety przekracza to moje możliwości finansowe - dodaje.

Dlatego też wszystkich, którzy mogą wesprzeć akcję, prosimy o pomoc. 24 sierpnia w Amfiteatrze w Parku Staszica w Czarnkowie będzie do tego świetna okazja.

fot. k.stefanski.com.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group