Wojciech Dahlke najlepszy w Dziembówku

18.08.2013   Autor: Magdalena Lach
---

Na terenie boiska sportowego w Dziembówku odbyła się XII Wielka Gala Jeździecka w skokach przez przeszkody, będąca jednocześnie memoriałem Szymona Usowicza. W najbardziej oczekiwanej konkurencji „C” zwyciężył Wojciech Dahlke z klubu BKS Kłos Budzyń na koniu Boshoi.

Wielka Gala Jeździecka była zorganizowana już po raz dwunasty. Organizatorami zawodów byli: Urząd Gminy Kaczory, Zakłady Mięsne „Farmutil HS” oraz Klub Jeździecki "Profil" Piła. Podczas zawodów kibice mieli przyjemność podziwiania wielu utytułowanych jeźdźców.

Najciekawszym i najbardziej widowiskowym był konkurs w najwyższej klasie „C” - Grand Prix Kaczor o Puchar Przechodni Wójta Gminy Kaczory, w któym bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Dahlke z klubu BKS Kłos Budzyń na koniu Boshoi. Drugie miejsce zajął Dawid Rakoczy - K.J. PROFIL Piła na koniu Amarillus. Na trzecim stopniu podium stanął Mieszko Dąbrowski reprezentujący BM Kobylin na koniu Efron. Wysokie czwarte i piąte miejsce zajęli odpowiednio Katarzyna Laskowska z K.J. „Korona” Wałcz i Paweł Stasiak z C.H. Jaszkowo, którzy są podopiecznymi zawodnika Dawida Rakoczy.

Najlepszym koniem XII Wielkiej Gali Jeździeckiej został koń Amarillus, którego właścicielem jest Jerzy Cerba. Tytuł najlepszego jeźdźca otrzymał Dawid Rakoczy z K.J. Profil Piła.

Tradycyjnie odbył się również konkurs „Toyota i Koń", w którym po zaciętej walce zwyciężyła para: Janusz Gromek - Prezydent Miasta Kołobrzeg oraz zawodniczka Oliwia Wierzbowska z K.J. Profil Piła. Z kolei drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Stefan Kowal – Przewodniczący Rady Gminy Kaczory i zawodnik Krzysztof Mikołajczak z Klubu Jeździeckiego „Hobbit” Jabłonowo oraz Brunon Wolski – Wójt Gminy Kaczory walczący w parze z Łukaszem Krajewskim z K.J. „AGRO – HANDEL” Śrem.

Wyniki poszczególnych konkurencji prezentują się następująco:

Konkurs klasy „L”

1.Krzysztof Mikołajczak – KJ Hobbit Jabłonowo

2. Hubert Ludwiczak - KJ Hobbit Jabłonowo

3. Hubert Łaszcz – KJ Profil Piła

Konkurs klasy „P”

1. Łukasz Krajewski – KJ Agro Handel Śrem

2. Joanna Krzyżostaniak – PKJ Beryl Mortęgi Stajnia Szynaka

3. Krzysztof Mikołajczak – KJ Hobbit Jabłonowo

Konkurs klasy „N”

1. Mieszko Dąbrowski – BM Kobylin

2. Dawid Rakoczy – KJ Profil Piła

3. Łukasz Krajewski – KJ Agro Handel Śrem

Konkurs klasy „C”

1. Wojciech Dahlke - BKS Kłos Budzyń

2. Dawid Rakoczy – KJ Profil Piła

3. Mieszko Dąbrowski – BM Kobylin

Przeczytaj więcej o: sport, jeździectwo, konie, zawody konne,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group