Książki w pudle

02.08.2013   Autor: Redakcja
---

To przedsięwzięcie, w którym wspólnie z Fundacją zmiana bierze udział Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile.

- W sierpniu przekazaliśmy dla osadzonych w Zakładzie Karnym we Wronkach 533 książki. Książki zostały wpisane do elektronicznego katalogu, który stworzył jeden z więźniów. W przyszłym tygodniu będą już mogli czytać otrzymane książki przebywający w zakładzie osadzeni – mówi Iwona Belter z pilskiej biblioteki.

Książki nadal będą zbierane w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej, przy ul. Buczka 14 oraz filiach bibliotecznych. Głownie chodzi o pozycje wydane po 2000 r. dla dorosłych i dla dzieci, ponieważ więźniów odwiedzają rodziny z dziećmi.  Mogą to być książki historyczne (od opisów, traktatów, biografii, autobiografii, wspomnień do rozpraw naukowych), kryminały, biografie i autobiografie, powieści, reportaże, albumy, psychologiczne, religijne, prawnicze oraz tomiki poezji i poradniki (w tym książki kucharskie, o technikach artystycznych, biznesowe). Można również przekazywać lektury do szkół ponadgimnazjalnych, ponieważ w zakładzie przebywają więźniowie, którzy chcą w przyszłości zdać maturę,

- Dziękujemy także panu Krzysztofowi i jego koledze, (którzy chcą pozostać anonimowi) za przywiezienie 3 kartonów książek zebranych przez Natalię Kazuś w Bibliotece w Murowanej Goślinie – mówi Iwona Belter.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem zatytułowanym „Książki w pudle” sprawują Biblioteka Narodowa i Centralna Służba Więzienna. W zakładzie karnym we Wronkach przebywa półtora tysiąca osadzonych. W mieście funkcjonuje Biblioteka Centralna i 8 punktów bibliotecznych z księgozbiorem nie uzupełnianym od wielu lat. Liczy 22 tysiące książek, szacuje się, że wartość jednej książki to 3 złote, można sobie wyobrazić zatem jak „stary” jest to księgozbiór.

Wszelkich szczegółów na temat akcji dowiedzą się Państwo w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pile, ul. Buczka 14, tel. 67 351 79 03. Kontaktować można się również drogą elektroniczną, e-mail: informacja@biblioteka.pila.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group