In vitro z Palikotem

22.07.2013   Autor: Redakcja
---

Temat zapładniania in vitro w szkołach ponadgimnazjalnych? O takie lekcje zabiega Ruch Palikota z Ruchem Kobiet Palikota.

Już w sierpniu do szkół rozesłane będą płyty z opracowaną godziną lekcyjną dla uczniów, zawierające liczne filmiki oraz prezentacje multimedialne dotyczące metod sztucznego zapładniania.

- Jest to płyta z 45 minutową lekcją o in vitro, czyli zapłodnieniu metodą pozaustrojową, a nie metodzie Frankensteina, jak mówią niektórzy hierarchowie kościoła katolickiego - poinformowała portal asta24 na konferencji prasowej Małgorzata Prokop-Paczkowska, przewodnicząca Ruchu Kobiet Ruchu Palikota.

Program został przygotowany w formie informacji o in vitro. Przekazany będzie do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych na terenie kraju, tak, aby w nadchodzącym roku szkolnym, młodzież mogła zapoznać się z jej tematyką. Całą akcję wspiera Jacek Najder, poseł na Sejm RP

 - Uważam, że merytoryczna wiedza o metodzie pozaustrojowego zapłodnienia jakim jest in vitro, powinna tworzyć też wiedzę kolejnych pokoleń. Dlatego włączę się do tej inicjatywy i będę rozsyłał te płyty wraz z moim listem do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych - mówi poseł.

 Płyty zostaną również wysłane do kuratoriów.

Przeczytaj więcej o: mlodziez, in vitro, płyty, ruch palikota, szkoły,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group