Grosz do grosza

04.07.2013   Autor: Redakcja
---

Wakacje to moment na odpoczynek ale również czas na to, aby sobie trochę dorobić.

Trwają właśnie prace sezonowe przy zbiorze warzyw i owoców. To oczywiście szansa dla osób bezrobotnych, ale również dla młodzieży, która chciałby trochę dorobić. Zbiór truskawek powoli się kończy, już niedługo zaczną się jednak żniwa porzeczkowe, czereśniowe oraz wiśniowe.

- Słyszałam, że w Tarnówce będą potrzebować ludzi do zbioru porzeczek - mówi mieszkanka Złotowa.
Poczta pantoflowa to oczywiście tylko jedno ze źródeł informacji. Osoby poszukujące sezonowego zatrudnianie powinny zajrzeć również do Powiatowego Urzędu Pracy.

- Zgłaszają się do nas pracodawcy. Są to głównie oferty pracy w sadownictwie, turystyce, budownictwie oraz leśnictwie - mówi Łucja Greczyło, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Złotowie. - Nie wszyscy pracodawcy oczywiście zgłaszają nam te oferty, niemniej jednak w tym okresie - prac sezonowych - tych ofert przybywa.

W biurach pośrednictwa pracy tymczasowej zagranicą, ofert wakacyjnych niestety nie ma. Tutaj najkrótsze kontrakty zawierane są na rok. Młodzież do 25 roku życia może również skorzystać z pomocy Młodzieżowego Centrum Kariery.

- W Złotowie świadczymy przede wszystkim usługi z zakresu doradztwa zawodowego. Sprawy z zatrudnieniem wakacyjnym realizuje Młodzieżowe Biuro Pracy w Pile. Każdy kto chce podjąć zatrudnienie w ten sposób może tutaj u nas wypełnić stosowany formularz, który kieruję do Piły - mówi Iwona Damięcka, doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Złotowie.

Młodzieżowe Centrum Kariery w Złotowie znajduje się w Starostwie Powiatowym przy al. Piasta 32.

Przeczytaj więcej o: wakacje, praca dorywcza, prace sezonowe,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group