Złotówka za szóstkę dla Szymona

Złotówka za szóstkę dla Szymona

1844 złote za 1844 szóstki - to finał akcji charytatywnej „złotówka za szóstkę”, w którą zaangażowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Pile. Motywacja do nauki była podwójna. 

- Ode mnie powinno 6 złotych wtedy wpaść - mówi uczeń
- Ode mnie wpłynęło 7 złotych - dodaje dziecko

A od wszystkich uczniów aż 1844 złote, bo tyle ocen celujących wystawiono na koniec roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Pile. Zamysł akcji „złotówka za szóstkę” był prosty - każda ocena celująca na świadectwie to 1 złoty wsparcia dla Szymona Lipińskiego- ośmiolatka z Piły, który zmaga się z dystrofią mięśniową. Motywacja do nauki była więc podwójna.

- Fajnie, kiedy dostaje się te najwyższe oceny, natomiast dołożenie jeszcze właśnie tutaj tej cegiełeczki, tej złotówki, na pewno motywuje jeszcze bardziej - mówi Klaudia Dziergas, rzeczniczka prasowa Szkoły Podstawowej nr 11 w Pile.

A przy okazji uczy, że warto pomagać i spełniać takie proste, dziecięce marzenia.

- Chciałbym mieć zdrowe nóżki, umieć szybko biegać, chciałbym umieć jeździć na rowerze, bo nie mogę - opowiada Szymon Lipiński, adresat zbiórki.

Zbiórka na Szymona trwa także w internecie. Żeby ją wesprzeć, nie trzeba być wzorowym uczniem. Wystarczy dobre serce, by na szóstkę zdać egzamin z pomagania.

Komentarze

Funkcja dodania komentarzy pod tym artykułem jest wyłączona. Napisz do nas jeżeli chcesz wypowiedzieć się na ten temat.