Dwa dni pod rząd na "podwójnym gazie"?

10.07.2024   Autor: Redakcja
936---364

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pilskiej komendy zatrzymali do kontroli nietrzeźwego mężczyznę, który dzień wcześniej spowodował kolizję... być może również będąc pod wpływem alkoholu. Potwierdzi to specjalistyczne badanie. 

 

 - W poniedziałek 8 lipca bieżącego roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zostali wezwani do kolizji, którą spowodował 52-letni pilanin. Sprawca na początku odjechał z miejsca zdarzenia i pojechał do swojego domu. Mundurowi udali się do jego miejsca zamieszkania i sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. 52-latek został zabrany na badania retrospektywne, które potwierdzą czy doprowadził do kolizji pod wpływem alkoholu - informuje rzecznik prasowy pilskiej policji sierż. szt. Wojciech Zeszot.

 

Następnego dnia funkcjonariusze prowadzili kontrole drogowe w ramach akcji "trzeźwy poranek". Jeden z patroli zatrzymał do kontroli Opla Astrę, którym kierował ten sam 52-latek. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości i okazało się, że mężczyzna miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Kierujący został zatrzymany. 

 

W ramach akcji policjanci sprawdzili stan trzeźwości u ponad 800 kierujących, zatrzymując przy tym 7 nietrzeźwych osób. Za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości grozi kara 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto kierującym zatrzymywane są uprawnienia, a sąd dodatkowo orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz karę finansową na poczet Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych.

 

opr. i fot. sierż. szt. Wojciech Zeszot

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group