Rusza wymiana oświetlenia na pilskich ulicach

25.06.2024   Autor: Artur Maras
189---77
Prawie sto ulic w Pile z nowoczesnym oświetleniem. Miasto podpisało umowę na wymianę ulicznych opraw na bardziej energooszczędne. Koszt to niemal 2 mln złotych. 

 

Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się wymiana starych opraw na miejskich latarniach. Najwięcej będzie wymienionych na ulicach Bydgoskiej, Koszalińskiej, 500-lecia Piły, Matejki czy Dąbrowskiego. Nowoczesnego oświetlenia doczekają się także mniejsze, osiedlowe ulice. Łącznie nowe oprawy będą na niemal setce ulic. - Ponad 1170 opraw zostanie wymienionych na nowoczesne i energooszczędne. Wiadomo już, że ta zmiana pozwoli zaoszczędzić w kasie miasta około 60% wydatków w tym obszarze. Ze wszech miar wyczekiwany proces, który myślę, że będzie też zauważalny dla oka - informuje prezydent Piły Beata Dudzińska

Światło rzucane przez nowe, ledowe lampy będzie bardziej naturalne niż te z przestarzałych lamp sodowych. Całość będzie spięta w jeden system. - System, który zamontujemy będzie wyposażony w sterowanie, które będzie optymalizować natężenie światła i ilość zużytej energii. To jest jeden wspólny system. Zaoferowaliśmy dla miasta najnowocześniejsze, dostępne na ten moment na rynku polskim oprawy ledowe. Myślę, że komfort będzie zauważalny - wyjaśnia Leszek Goli, prezes SPIE Elbud Gdańsk, wykonawca prac. 
 

 
I to już jesienią. Wtedy to firma z Gdańska, która wygrała przetarg ma skończyć prace. Wymianę oświetlenia na niemal stu ulicach w mieście to koszt ponad 1,8 mln zł. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group