PKP Intercity znosi obowiązek rezerwacji miejsc

11.06.2024   Autor: News4Media
464---373
Wraz ze zmianą rozkładu jazdy od 9 czerwca PKP Intercity wprowadza zmiany w obowiązku rezerwacji miejsc w wybranych pociągach. Zniesienie dotychczasowych zasad przyniesie udogodnienia zwłaszcza dla pasażerów korzystających z przejazdów na długich odcinkach.

Od niedzieli PKP Intercity zniosło obowiązek rezerwacji miejsc w części pociągów. Podróżni będą mogli jeździć pociągami bez wskazania miejsca na bilecie.

- Zmiana, którą wprowadza PKP Intercity od 9 czerwca dotyczy przejazdów na podstawie biletów okresowych. Do 8 czerwca br. włącznie pasażerowie posiadający taki bilet, chcąc skorzystać z przejazdu składami zespolonymi (Flirt, Dart, ED74 czy spalinowe zespoły trakcyjne) musieli pobierać za każdym razem rezerwację miejsca w systemie PKP Intercity, co przy regularnych, codziennych podróżach na krótkich trasach prowadziło do pobierania tych dokumentów na cały okres przedsprzedaży (PKP Intercity prowadzi 30-dniową przedsprzedaż na połączenia krajowe). W efekcie, w przypadku zmiany planów często skutkowało to blokowaniem miejsca w pociągu mimo braku podróżnego na pokładzie pojazdu - czytamy na stronie PKP Intercity. 
Moment PKP wybrało nieprzypadkowo: w życie wchodzi wakacyjna korekta rozkładu jazdy. Wprowadzono opłatę za rezerwację miejsc do biletów okresowych, m.in. odcinkowych, kupionych w ofertach Multiprzejazd i Multiprzejazd Max. Rezerwacja kosztuje 3 zł przy przejazdach pociągami TLK, IC oraz EIC. W pociągach kategorii InterCity obsługiwanych składami ED161 (Dart) rezerwacja nadal będzie obowiązkowa.

W pozostałych pociągach InterCity – Flirt, ED-74 i spalinowych zespołach trakcyjnych oraz w pociągach TLK, IC i EIC – rezerwacja będzie fakultatywna. Podróżny będzie mógł zająć każde wolne miejsce do czasu zgłoszenia się podróżnego, który ma taką rezerwację.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group