Dom kultury z prawdziwego zdarzenia. GOK w Lipce po remoncie

10.06.2024   Autor: Kamil Kończewski
862---226
Nowe oświetlenie, nagłośnienie, wygodne fotele, a także możliwość oglądania filmów. Tego do tej pory brakowało w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipce. Teraz wszystko się zmieniło zarówno dla widzów, jak i aktorów.  

Szczególnie zadowoleni są z tego remontu są aktorzy Teatru Amatorskiego “A dlaczego nie”. Na co dzień mają okazję ćwiczyć i występować na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Lipce.  

- Wielki skok. Ta sala, o której zresztą marzyłem wcześniej daje wielkie, wielkie możliwości. Zresztą nie tylko teatrowi amatorskiemu, ale w ogóle premierom, które tutaj zagoszczą mam nadzieję w Lipce. Będzie to teatr zawodowy - zapewnia Lech Wiśniewski, były dyrektor GOK w Lipce, Grupa Teatralna “A dlaczego nie”. 

Teatr będzie mógł korzystać ze zmodernizowanych garderób, nowego oświetlenia scenicznego wyposażonego w sterownik, nagłośnienia z konsolą i zestawu mikrofonów bezprzewodowych. Spektakle widzowie oglądają już w nowych, wygodnych fotelach.  

- Największą satysfakcją będzie dla mnie ilość widzów i spektakli, wydarzeń, które będziemy mogli oferować na naprawdę już wysokim poziomie - mówi Arkadiusz Porbes, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lipce.

W jednym z pomieszczeń GOK-u jest już gotowe studio do nagrywania podcastów. Modernizacja kosztowała prawie 6 milionów złotych, z czego dofinansowanie z rządowego Funduszu Polski Ład wyniosło 5 milionów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group