Piła przygotowana na kryzys. A powiat? Nie wiadomo

27.05.2024   Autor: Sławomir Kotarski
192---118
Ulewy nad Gnieznem, czy wojna w Ukrainie – tego rodzaju skrajne sytuacje każą zapytać, jak wygląda kondycja służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo w regionie.

Mieszkańcy Piły mogą spać w miarę spokojnie. Odpowiedzialne za bezpieczeństwo Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego, którego zadania od dwóch lat znajdują się w zakresie działania straży miejskiej, uspokaja, że w razie kryzysu “W”, miejsc w schronach nie zabraknie.

– Ponad 100 tysięcy miejsc przygotowanych, a mieszkańców na tę chwilę jest około 70 tysięcy, w związku z powyższym jest pewien zapas. Nie powinno być tłoku, te miejsca są przygotowane, sprawdzone – zapewnia Wojciech Nosek, komendant Straży Miejskiej i kierownik Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W przypadku wystąpienia na terenie miasta sytuacji, która wymagałaby ewakuacji, służby mają wszystko, co niezbędne do jej sprawnego przeprowadzenia.

– Tak, my jesteśmy przygotowani na ewakuację. Mamy miejsca, gdzie możemy ludzi ewakuować. Mamy przygotowane pewne struktury funkcjonowania, obyśmy nie musieli tego wykorzystywać. Ja jestem na tę chwilę spokojny – mówi Wojciech Nosek.

A ten spokój jest nam potrzebny. I cierpliwość. Bo za obronę cywilną w powiecie pilskim odpowiada starostwo. Jednak telefon do pracownika ds. obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego milczy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że aktualnie nie ma osoby odpowiedzialnej za ten obszar bezpieczeństwa. Do zamknięcia wydania nie udało nam się uzyskać ze Starostwa żadnej informacji na ten temat.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group