Pilscy sportowcy zbierają na wyjazd na zawody

24.05.2024   Autor: Artur Maras
---722
Zbiórka dla pilskich sportowców na wyjazd na zawody. Sporty Walki Piła chcą wysłać dwóch zawodników na Mistrzostwa Świata w Muay Thai w Grecji. Na zebranie 8 tysięcy złotych mają tydzień.

– Jest to dwójka zawodników z realnymi szansami. Obaj mają medale mistrzostw świata, już w latach wcześniejszych juniorskich. Do zdobycia medalu będzie trzeba z trzy, cztery walki wygrać, także konkurencja jest spora. Są to zawodnicy z całego świata, ale chłopaki zrobią wszystko, żeby to było. Muay Thai nie jest sportem olimpijskim. To finansowanie z Ministerstwa Sportu jest mniejsze niż w innych sportach. Połowę budżetu finansuje Polski Związek Muay Thai. Połowę budżetu musimy zapłacić my – tłumaczy Przemysław Leniec, KS Sporty Walki Piła.

To 8 tysięcy złotych. Klubu nie stać na taki wydatek. Dlatego też zapadła decyzja o zorganizowaniu zbiórki dla dwóch najlepszych zawodników z szansą na medal, którzy zakwalifikowali się do Kadry Narodowej u-23. To Miłosz Bogucki, który był już mistrzem świata juniorów w K-1 oraz Dawid Siek, brązowy medalista mistrzostw świata. Pieniądze można wpłacać na konto KS Sporty Walki Piła pod numer konta (38 2030 0045 1110 0000 0413 5210 ) widoczny na ekranie z dopiskiem Mistrzostwa Świata Muay Thai. Szczegóły dostępne są na Facebooku klubu Sporty Walki Piła.
fot. zdjęcie ilustracyjne

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group