Wielki remont między Czarnkowem a Trzcianką

15.05.2024   Autor: Mateusz Manthai
796---137
Trwają prace remontowe na drodze wojewódzkiej numer 178 między Trzcianką a Czarnkowem. Dotychczasowy bypass i zniszczony nasyp, ma zastąpić nowa, przebudowana jezdnia.  
 
Kierowcy z prowizorycznego objazdu korzystają od kilku lat. Wszystko przez nasyp, który pod wpływem dużego ruchu aut, zaczął się rozjeżdżać. Konieczne było zamknięcie tego odcinka. Drogowcy rozpoczęli remont trasy.  Drogowcy wyremontują około 200-metrowy odcinek trasy. Częściowo rozebrali nasyp, w który wbiją blisko 400 pali. Ma to utwardzić i ustabilizować grunt... 
- Na to układamy pewnego rodzaju materac z kruszywa otoczonego włókniną i na tym będziemy budować właściwą drogę. Wszystko po to, aby zachować stabilność - tłumaczy Paweł Katarzyński, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. 
  
Inwestycja będzie kosztować 8,5 miliona złotych i w całości zostanie sfinansowana ze środków WZDW. Istniejący bypass być może nie zostanie rozebrany. Są plany, aby w jego miejscu powstała ścieżka pieszo-rowerowa, jednak jak mówi dyrektor Katarzyński, żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Prace mają się zakończyć we wrześniu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group