Doktorat Głowskiego raczej nie jest plagiatem, ale...

15.05.2024   Autor: Artur Maras
---253
Kolejny etap sprawdzania autentyczności doktoratu Piotra Głowskiego. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu powoła zewnętrznego eksperta, który oceni pracę doktorską byłego prezydenta Piły. O tym, że praca może nosić znamiona plagiatu, we wrześniu zarzuciło byłemu prezydentowi Piły Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA.
 
- Dwaj dotychczasowi recenzenci dostali do opinii zgłoszenie Effaty, które wpłynęło do uczelni i na tej podstawie dokonali ponownej opinii pracy doktorskiej pana Głowskiego. Podtrzymali oni swoja pozytywną opinię, co do pracy - mówi Ewa Paluch, rzeczniczka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. 
  
Oznacza to, że zdaniem recenzentów pracy, Piotr Głowski nie popełnił plagiatu. Teraz kolejnym krokiem Rady Awansów Naukowych będzie powołanie zewnętrznego eksperta, który specjalizuje się w prawie autorskim, aby ocenił czy fragmenty pracy doktorskiej Piotra Głowskiego noszą znamiona plagiatu. Decyzja o tym zapadnie w przyszłym miesiącu, na kolejnym posiedzeniu Rady Awansów Naukowych.
Doktorat prezydenta Głowskiego jest plagiatem?

O ewentualnym plagiacie informowało przed wyborami parlamentarnymi Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Effata. Otrzymało ono informację o możliwości splagiatowania przez byłego prezydenta Piły swojej pracy doktorskiej od osoby, która na razie chce pozostać anonimowa. Piotr Głowski kategorycznie zaprzeczał tym zarzutom, twierdząc, że sprawa ma charakter polityczny.  
 
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group