Co z bezpańskimi psami w Trzciance?

14.05.2024   Autor: Mateusz Manthai
---66
Poznaliśmy plany trzcianeckiego burmistrza na najbliższe miesiące. To przed wszystkim zmiany na osiedlach oraz decyzja, gdzie ulokować bezpańskie zwierzęta z Trzcianki po zamknięciu schroniska w Jędrzejewie. Gmina przygotowuje się także do letniego sezonu nad jeziorami.  
 
- W mieście, z pewnością niektórzy już zauważyli, od marca firma KOMBUD montuje nowe ławki. Takie ławki pojawiły się już na ulicy Ogrodowej, na ulicy Chopina, na ulicy Staszica, Fałata, Parkowej. Również na osiedlu XXX-lecia. Dodatkowo zamówiliśmy 11 koszy ulicznych, które gdzieś w pobliżu ławek będą zamontowane oraz 6 sztuk tak zwanych podajników na woreczki na psie odchody. To jest też nasza odpowiedź na potrzeby mieszkańców - mówi Wioletta Szukajło, zastępca burmistrza Trzcianki. 
Specjaliści zajmą się także miejską zielenią. Przytną żywopłoty i usuną obumarłe drzewa nad jeziorem Sarcze. W związku z likwidacją schroniska dla zwierząt w Jędrzejewie, gmina podpisze umowę z przytuliskiem w Młodolinie. To właśnie tam trafią zabłąkane czy porzucone psy oraz koty z Trzcianki i okolic.

W najbliższych miesiącach przy Ośrodku Sportu i Rekreacji ma powstać boisko ze sztuczną murawą. Gmina przygotowuje się także do letniego sezonu wakacyjnego. Nad jeziorem Logo swoją działalność zainauguruje park sportów wodnych. Wakepark będzie czynny od początku lipca do końca sierpnia. Mieszkańcy gminy Trzcianka będą mogli skorzystać z niego za darmo.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group