Matura 2024. We wtorek startuje maraton

06.05.2024   Autor: News4Media
861---73
Już we wtorek 7 po majówce młodzi ludzie zaczną zdawać egzamin dojrzałości. Wyniki matury 2024 poznają dopiero w lipcu.

Zgodnie z harmonogramem podawanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, matura rozpocznie się o godzinie 9 i tradycyjnie będzie to pisemne sprawdzenie umiejętności.

Kolejnego dnia, czyli w środę przyjdzie czas na pisemną matematykę. Ten test także rozpocznie się o godzinie 9. Na godzinę 14 zaplanowano egzaminy z języka kaszubskiego, łemkowskiego i łacińskiego wraz z kulturą antyczną.

Czwartek to egzaminy pisemne z angielskiego, a popołudniem z francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. Z kolei na piątek zaplanowano sprawdziany z wiedzy o społeczeństwie (godz. 9) oraz o godz. 14 z niemieckiego na poziomie rozszerzonym.

Następnie maturzystów czekają dwa dni wolnego, bo to weekend, ale od poniedziałku 13 maja zaczynają się kolejne zmagania. Tym razem będzie to m.in. biologia, chemia, geografia, historia, fizyka.
Ostatnim dniem egzaminów pisemnych będzie 25 maja, kiedy to absolwenci zmierzą się z matematyką, geografią czy biologią, ale w obcych językach.

Każdy wie, że na pisemnych egzaminach się matura nie kończy. Trzeba jeszcze podejść do ustnego testu. W tym przypadku takie sprawdziany rozpoczną się już 11 maja, ale ich dokładny termin ustalany jest „przez przewodniczących zespołów egzaminacyjnych”.

Wyniki zdający poznają 9 lipca. Jeżeli komuś nie uda się zdać, a będzie miał szansę na poprawienie matury, to te terminy także są już znane.
• Część pisemna – 20 sierpnia 2024 r. (wtorek), godz. 9:00
• Część ustna (język polski, języki mniejszości narodowych, języki obce nowożytne) – 21 sierpnia 2024 r. (środa).

Te wyniki zostaną podane 10 września. 

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group