Powstaje nowy żłobek

30.04.2024   Autor: Mateusz Manthai
---175
Dzieci z Budzynia będą miały żłobek. Nowa placówka powstanie tuż przy działającym w mieście Przedszkolu Samorządowym.  
 
- Tutaj jest miejsce. Za moimi plecami jest świetnie funkcjonujące przedszkole samorządowe imienia Misia Uszatka, więc miejsce wybrane, przemyślane. A dlaczego taki obiekt ma powstać na terenie gminy Budzyń? Dlatego, że jest to odzew na wnioski mieszkańców, a generalnie mieszkanek, które na terenie naszej gminy chcą pracować, chcą się rozwijać, chcą, aby ich dzieci mogły korzystać z takiego dobrodziejstwa jakim jest żłobek. Mam nadzieję, że to profrekwencyjne, prorodzinne zadanie będzie kolejnym dowodem na to, że gmina Budzyń jest gminą rozwojową - mówi Piotr Jankowski, zastępca burmistrza Budzynia.  
Nowy żłobek będzie składał się z dwóch oddziałów, w których będzie mogło przebywać trzydzieścioro maluchów. Oprócz sal edukacyjnych, budowlańcy wybudują także szatnię, toalety i magazynek. Budynek będzie ogrzewany ekologicznie. Będą zainstalowane panele fotowoltaiczne i pompa ciepła.

Koszt budowy to ponad dwa miliony złotych. Ponad milion to dofinansowanie z rządowego programu Maluch+. Nowy żłobek będzie gotowy na początku przyszłego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group