Ostatni dzwonek na rozliczenie PIT-u

21.04.2024   Autor: Artur Maras
333---

To ostatni dzwonek na rozliczenie się ze skarbówką. Złożenie rocznego PIT-u, to podstawowy obowiązek każdego podatnika. Deklaracje podatkowe można składać do końca kwietnia, również przez Internet.     

- Usługa Twój e-PIT, którą bardzo dobrze znają podatnicy, którzy rozliczają swoje dochody, czyli osoby, które mają pracodawcę, który jest ich płatnikiem i odprowadza odpowiednie zaliczki na podatek, to to jest ta największa grupa, podatników która składana zeznania PIT i w ich przypadku usługa Twój e-PIT i wygenerowane przez Krajową Administracje Skarbową zeznanie, z ostatnim dniem kwietnia zostanie automatycznie zatwierdzone - mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska - rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.  
 

Urzędnicy podkreślają jednak, że warto wejść na swoje internetowe konto i upewnić się czy wszystko zgadza się w takim wygenerowanym automatycznie formularzu. To od lat najpopularniejsza forma składania rocznych zeznań podatkowych. Przedsiębiorcy, w tym samozatrudnieni, muszą rozliczyć się samodzielnie, poprzez Internet lub w sposób tradycyjny. Papierowy, wypełniony PIT można zanieść do Urzędu Skarbowego lub wysłać go tam pocztą. Czas na to mija 30 kwietnia. Składając roczne zeznanie podatkowe, możemy także wesprzeć wybraną organizację pożytku publicznego, wpisując w odpowiednią rubrykę numer KRS. Do organizacji trafi 1,5% z naszego podatku. W samej Wielkopolsce podatnicy złożyli dotąd ponad milion deklaracji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group