Reportaż TV ASTA nagrodzony w ogólnopolskim konkursie

18.03.2024   Autor: Artur Maras
---1022
Ogólnopolski sukces dziennikarki TV ASTA. Agnieszka Kledzik zdobyła główną nagrodę w kategorii wideo w konkursie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. Jury doceniło reportaż o strażaczce po mastektomii. 
 
To nie jest kolejny reportaż zachęcający do regularnych badań piersi. To materiał o tym, że rak może spotkać każdego z nas... 
 
- Obie w tym samym czasie przechodziłyśmy biopsję. Ja miałam szczęście, Monika mniej, miała guza złośliwego i całkowitą mastektomię jednej piersi. Na sali szpitalnej nasłuchała się różnych opowieści. Ona była jedyną kobieta, którą mąż odwiedzał regularnie. Inną narzeczony zostawił, bo nie miała jednej piersi, była "wybrakowana". Do drugiej mąż zwracał się “ty pustaku”, bo była po operacji usunięcia macicy. Wtedy postanowiłyśmy coś z tym zrobić - mówi Agnieszka Kledzik, autorka reportażu.  
 
Najpierw powstała sesja zdjęciowa zachęcająca kobiety do badań piersi. Monika Kwiatkowska-Świgoń pokazała na zdjęciach swoje pooperacyjne rany. Potem powstał materiał newsowy, a na końcu poruszający reportaż. Ten został doceniony w kategorii Wideo jako najlepszy spośród 130 materiałów nadesłanych z całej Polski.  
 
 
 
W ścisłym finale o statuetkę w trakcie uroczystej gali w Muzeum Polin w Warszawie walczyło siedmioro nominowanych.  
 
- Wszystkich nominowanych wyrwałabym natychmiast, bo oni wszyscy są absolutnie przygotowani do tego, żeby pracować w ogólnopolskich mediach, bo mają taki warsztat i tak doskonale potrafią opowiadać historie - zapowiada Marzanna Zielińska, dziennikarka TVN i jurorka w tym konkursie. 
 
Tę nagrodzoną, o pilskiej strażaczce ochotniczce zatytułowaną “Wciąż jestem kobietą. Nawet bez piersi”, można zobaczyć na YouTubie TV ASTA oraz na tvasta.pl w zakładce Reporterzy. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group