Sprzęt za miliony dla pilskiego szpitala

01.03.2024   Autor: Jakub Sierakowski
592---21
W ramach własnych zakupów, ale także darowizn, placówka pozyskała m.in. nowoczesne aparaty na oddział chirurgii i ginekologii, a także do laboratorium mikrobiologii.

– To są elementy, które w bardzo szybkim tempie uzupełniamy. Z tym sprzętem możemy później w błyskawiczny sposób prowadzić diagnostykę pacjentów. Podnieść diagnostykę na wyższy poziom (...) Taki jest cel, to sobie założyliśmy i to się dzieje w przyspieszonym tempie – mówi Wojciech Szafrański, dyrektor szpitala specjalistycznego w Pile.

W efekcie w szpitalu pojawiły się m.in. aparaty USG dla oddziałów chirurgii, radiologii i ginekologii. Pacjentom leżącym będzie służył mobilny aparat RTG. Z kolei do laboratorium mikrobiologii trafiły dwie nowe maszyny. To nowoczesne aparaty, które diametralnie przyspieszą diagnostykę – wcześniej na zidentyfikowanie rodzaju drobnoustrojów u pacjenta trzeba było czekać 24 godziny. Teraz – 3 minuty.

Nowy sprzęt to z jednej strony efekt porozumienia z Urzędem Marszałkowskim, który wyłożył z własnego budżetu 1,7 mln zł, a powiat dołożył 300 tys. Ponadto część maszyn to efekt darowizny od PZU oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – w tym ostatnim przypadku przekazany sprzęt ma wartość miliona złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group