Jest nowy wielkopolski kurator oświaty. Czeka na zatwierdzenie

29.02.2024   Autor: Redakcja
561---244
Jest kandydat na stanowisko Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Komisja konkursowa wybrała dr. Igora Bykowskiego.

Igor Bykowski jest doktorem nauk społecznych. Ukończył studia magisterskie z filologii polskiej i pedagogiki oraz studia licencjackie z filozofii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2019 r. jest członkiem Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Wielkopolskim. Jako nauczyciel pracuje od 2012 r., ucząc języka polskiego, historii, etyki, jako pedagog szkolny i pedagog specjalny.

Igor Bykowski jest egzaminatorem OKE Poznań w zakresie egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Został wyróżniony w konkursie Wielkopolskiego Nauczyciela Roku 2018. W 2019 r. otrzymał Nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, a w 2020 odznaczony został przez ministra edukacji medalem Komisji Edukacji Narodowej.
– Zgodnie z prawem oświatowym kuratora na wniosek wojewody powołuje minister edukacji. Wniosek o powołanie dr. Igora Bykowskiego na stanowisko Wielkopolskiego Kuratora Oświaty został przesłany dzisiaj do Ministerstwa Edukacji – informuje biuro prasowe wojewody wielkopolskiej.

Zdjęcie: Wojtek Wardejn (Radio Poznań)

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group