Dodatkowe 20 mln zł na inwestycje w Pile. Miasto wyda je na drogi

28.02.2024   Autor: Artur Maras
189---123
Są dodatkowe pieniądze dla Piły – ponad 20 mln zł na inwestycje. Miasto wyda je m.in. na remonty dróg. Na wczorajszej sesji radni dyskutowali o zmianach w budżecie.

– To są pieniądze, które pochodzą z rozliczeń z poprzedniego roku. Zakończyliśmy bardzo dobrze rok 2023. Udało nam się również sprzedać działkę przy Wojska Polskiego za 24 mln złotych i te pieniądze wprowadzamy do budżetu właśnie po stronie inwestycji mniejszych, większych, chodniki, ścieżki, drogi, oprócz tego te pieniądze, które pozyskujemy w ramach Polskiego Ładu, czy też środków zewnętrznych – mówi Ewelina Ślugajska, skarbnik Gminy Piła.
Za te pieniądze miasto wybuduje lub przebuduje w tym roku wiele ulic, m.in. Poprzeczną, Równą, Tartaczną, Szkolną i Kazimierza Wielkiego na Zielonej Dolinie czy Jastrzębią i Glinianą na Motylewie. Na tym osiedlu powstanie też kładka pieszo-rowerowa na Gwdzie. Remontu doczeka się również droga dojazdowa do pilskiego schroniska. W mieście powstaną także kolejne ścieżki rowerowe. W tym roku budżet inwestycyjny Piły wyniesie ponad 115 mln złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group