Seryjny włamywacz zatrzymany. Grozi mu 15 lat więzienia

27.02.2024   Autor: Redakcja
571---399
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali na gorącym uczynku 47-letniego mężczyznę, który jest odpowiedzialny za serię włamań do altan na terenie ogrodów działkowych w okolicach Parku Miejskiego.

Policjanci pilskiej jednostki zostali powiadomieni, że w piątek 23 lutego doszło do włamania na terenie ogrodów działkowych przy ul. Paderewskiego w Pile. W działania włączyli się funkcjonariusze pionu kryminalnego. Sprawdzali między innymi, czy w godzinach nocnych na działkach nie znajdują się podejrzane osoby.

– Późnym wieczorem w sobotę kryminalni podczas patrolu wewnętrznych alejek działek zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim i po krótkiej chwili go zatrzymali. 47-letni mężczyzna przyznał się do włamania. Jak się okazało to nie jedyne przestępstwo, którego dokonał. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić sprawcy aż 4 zarzuty kradzieży z włamaniem oraz 2 usiłowania – informuje sierż. szt. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji.
Łączne straty, jakie wyrządził są szacowane na blisko 2 tysiące złotych. 47-latek był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Za swoje czyny mężczyzna odpowie w warunkach recydywy, co oznacza, że sąd może wymierzyć karę nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie: KPP Pila

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group