Mnóstwo atrakcji dla dzieci na ferie zimowe

10.02.2024   Autor: Artur Maras
2133---273

Wreszcie ferie. Na ten moment czekali uczniowie z pięciu województw, w tym wielkopolskiego. Miasta w regionie przygotowały różne często bezpłatne atrakcje dla dzieci.  

W Pile najwięcej atrakcji na ferie oferuje Regionalne Centrum Kultury.  
- Zajęcia, spotkania czy projekcje filmowe, czy spektakle teatralne odbywają się niemalże codziennie. Zaczynamy od wczesnych godzin porannych. Kończymy późnym popołudniem - mówił Mirosław Nalepa, Regionalne Centrum Kultury w Pile.  Niektóre zajęcia są płatne. Szczegóły dostępne są na stronie RCK. Część zajęć dla dzieci odbywa się także w Domu Seniora przy ul. Bydgoskiej. Ofertę na ferie przygotowała także Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna. 

- Cykl zajęć dla dzieci w wieku szkolnym pod wspólnym hasłem Zimowe Czary w Bibliotece. Będą to zajęcia literacko-plastyczne odbywające się w poniedziałki i środy o godzinie 11 - Joanna Wyrwa-Krzyżańska, dyrektorka Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile.  

Na zajęcia obowiązują zapisy. We wtorki i czwartki o godz. 10 i 17 biblioteka zaprasza na bezpłatne seanse bajek dla dzieci w dawnym kinie Iskra. Wiele będzie się dziać w pilskim Aquaparku. 

- Mamy półkolonie, które trwają 5 dni od poniedziałku do piątku od godz. 7 do 15.30. Zajęcia będą odbywały się na lodowisku, będzie nauka pływania oraz doskonalenia stylów pływackich. Będą warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, nauka gry tenisa stołowego - powiedziała Anna Duljasz, Aquapark Piła.  

Komu będzie mało sportu, może skorzystać także z bezpłatnej Feryjnej Akademii Piłki Nożnej w hali MOSiRu przy Żeromskiego.  

- W godzinach pomiędzy 12.00 a 15.00 dzieciaki i młodzież z roczników 2016 do 2009 może szkolić się w tej dyscyplinie sportu - mówił Dariusz Kubicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile.   

Na ferie zapraszają także pilskie Muzeum Okręgowe oraz Muzeum Stanisława Staszica. Ofertę przygotowały także instytucje kulturalne i sportowe w regionie.  

- Dla najmłodszych Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury, przygotowały półkolonie Hece Zimowe z Akademią Pana Kleksa. Będą tam podczas tych półkolonii warsztaty ze śpiewu czy wyjazdy do kina. Na te zajęcia mogą zapisywać się dzieci do 12 roku życia - zapraszała Natalia Bakinowska, Urząd Miejski Trzcianki. 

 
Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance wraz z Lubuszaninem Trzcianka przygotowały półkolonie na boisku. Muzeum Ziemi Nadnoteckiej zaprasza z kolei na wystawę klocków Lego. Na spędzenie wspólnych ferii zaprasza także Czarnków.  

- Miejskie Centrum Kultury codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 10 i 12 organizuje poranki filmowe. Bilet w bardzo dobrej cenie, bo za jedyne 14 zł. O godzinie 11 różne zajęcia plastyczne - powiedział Grzegorz Wójcik, Urząd Miasta w Czarnkowie.  

 Na zajęcia zorganizowane oraz projekcje filmów i spektakle zaprasza także Chodzieski DOM Kultury.  

- Przedstawienia teatralne nieodpłatne dla wszystkich chętnych, którzy przyjdą. Pierwsze o zacięciu naukowym. Można dzieci i młodzież zainteresować innym podejściem do nauki, a drugi to lekki spektakl dla przedszkolaków - mówił Marcin Kita, dyrektor Chodzieskiego Domu Kultury.  

Szczegółowa oferta dostępna jest na stronach internetowych poszczególnych instytucji. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group