Mieszkańcy doczekali się ronda. Zastąpiło kolizyjne skrzyżowanie

01.02.2024   Autor: Mateusz Manthai
1002---256
Stare skrzyżowanie w Budzyniu zamieniło się w rondo. Drogowcy wybudowali nowe połączenie dróg, aby poprawić bezpieczeństwo i rozładować popołudniowe korki.  
 
Jeszcze kilka miesięcy temu na zbiegu ulic Dworcowej, Przemysłowej i Bugaje funkcjonowało nietypowe skrzyżowanie. Kierowcy, aby skręcić z centrum Budzynia w kierunku urzędu miasta, musieli zrobić niemały slalom. Z pokonaniem skrzyżowania w szczególności mieli problem przyjezdni. Stare skrzyżowanie było bardzo kolizyjne. Każdego roku dochodziło tam do kilku stłuczek i potrąceń pieszych. Popołudniami natomiast powstawały olbrzymie korki.  

- Zdarzały tu się nam niestety różne kolizje i wypadki. Jest tutaj bardzo duże zagrożenie, jeżeli chodzi o ruch, bo mamy tu szkołę, przedszkole. Trzy drogi się łączą i cały ruch tranzytowy od DK 11 na Wągrowiec i Gniezno - mówi Marcin Sokołowski, burmistrz Budzynia. 
Teraz drogowcy przebudowali skrzyżowanie na rondo. Powstał ponad 200-metrowy odcinek chodnika. Ustawiono nowe lampy i oznakowanie. Wybudowano także inteligentne przejścia dla pieszych, które sygnalizują kierowcom, kiedy ktoś zbliża się do pasów.  

- Zadanie było dosyć złożone, ponieważ składało się z kilku branż. Była branża gazowa, drogowa, elektryczna, telekomunikacyjna - tłumaczy Artur Kłos, kierownik budowy. 
 
Drogowcom nie przeszkodził nawet nagły atak zimy. Ruch na nowym rondzie jest teraz płynny i bezproblemowy. Inwestycja kosztowała prawie 3,5 miliona złotych, z czego 2,5 miliona to dofinansowanie z rządowego Polskiego Ładu. Resztę dołożył powiat chodzieski i gmina Budzyń.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group