Kury stołowały się u sąsiada. Właściciel ptaków dostał karę

01.02.2024   Autor: Redakcja
421---258
Trawa po drugiej stronie płotu jest bardziej zielona? To stare powiedzenie potwierdziły... kury. Sprytne nieloty stołowały się u sąsiada. 

Kury wychodziły na zieloną trawkę do sąsiada w lipcu i październiku minionego roku. To nie podobało się właścicielowi terenu i wzywał policję z Lipki na interwencję. Kury nic sobie z odwiedzin policjantów nie robiły. 

- Kury notorycznie wchodziły na sąsiadującą posesję, gdzie pasały się bez zgody właściciela terenu. Dzielnicowy po rozpoznaniu sprawy i rozmowach ze stronami konfliktu, zobowiązał właściciela drobiu do zachowania należytej ostrożności przy ich trzymaniu, zamykania ogrodzenia w taki sposób, by nie wychodziły z wyznaczonego wybiegu na drogę, teren zielony przy drodze oraz na sąsiadującą posesję - mówi asp. Damian Pachuc, rzecznik prasowy złotowskiej policji. 
Właściciel ptaków nie zastosował się do pouczeń policjantów, więc mundurowi nałożyli na niego mandat. Mężczyzna go nie przyjął, więc policjanci skierowali sprawę do sądu. Teraz Sąd Rejonowy w Złotowie wydał wyrok. Uznał właściciela kur winnym popełnienia wykroczenia i wymierzył mu karę grzywny. Ponad to zasądził pokrycie kosztów postępowania.

fot. KPP Złotów 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group