Konkurs: Wielkopolska dla Planety 2030

19.01.2024   Autor: Redakcja
1558---204
Do poniedziałku 22 stycznia można składać wnioski w Konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „Wielkopolska dla Planety 2030” edycja 2024. Jego celem jest promowanie innowacyjnych firm i podkreślenie roli nauki we współpracy z biznesem w kontekście działań proklimatycznych. Konkurs dedykowany jest młodym naukowcom oraz lokalnym przedsiębiorcom.

Nagrody w konkursie przyznawane są w dwóch kategoriach: „Nauka” oraz „Biznes”. Kategoria „Nauka” adresowana jest do doktorów i doktorantów, których aktywność naukowa dotyczy zintegrowanych działań w obszarze gospodarczym, społecznym i ochrony klimatu. Natomiast kategoria „Biznes” skierowana jest do regionalnych przedsiębiorstw, które stosują innowacyjne rozwiązania w ramach sześciu inteligentnych specjalizacji dla Wielkopolski.

– Obecna sytuacja geopolityczna oraz zachodzące zmiany klimatu stanowią poważne wyzwanie zarówno w aspekcie środowiskowym, jak i w wymiarze społeczno-gospodarczym. Dlatego jednym z naszych priorytetów jest zadbanie o przyszłość Ziemi i kolejnych pokoleń, a tym samym doprowadzenie do zmniejszenia emisyjności gospodarki, przy jednoczesnym zabieganiu o wzrost jej konkurencyjności i innowacyjności. Promocji takich działań ma służyć ma Konkurs „Wielkopolska dla Planety 2030”, który kierujemy do środowiska naukowego i przedsiębiorców z regionu – podkreśla Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Konkurs ma promować wielkopolski wkład w osiągnięcie Celów Zrównoważonego Rozwoju SDG oraz transfer wiedzy do gospodarki, dzięki któremu możliwe będzie zastosowanie rozwiązań proklimatycznych we wszystkich obszarach życia społeczno-gospodarczego.
– Mamy nadzieję, że konkurs będzie jednym z elementów, który umożliwi powstanie skoordynowanego ekosystemu powiązań wspierających rozwój technologii, wiedzy i biznesu oraz edukacji, przyczyniając się do neutralności klimatycznej  – dodaje Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Na laureatów czekają nagrody:
w kategorii „Nauka” – udział w targach World Al Show Singapore w terminie 31 lipca-5 sierpnia 2024 roku lub dwutygodniowy pobyt w Danau Girang Field Centre (Borneo, Malezja) w lipcu 2024 roku;

w kategorii „Biznes” – nagroda finansowa: 50 tys. zł.

Zgłoszenia do konkursu do 22 stycznia. Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz wzór zgody na przetwarzanie wizerunku dostępne są TU. 

opr. Anna Parzyńska–Paschke, rzeczniczka prasowa UMWW 
fot. AndreasAux z Pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group