Rekordowy budżet i mnóstwo inwestycji

14.01.2024   Autor: Mateusz Manthai
---
Noworoczna konferencja burmistrza Trzcianki. Krzysztof Jaworski przedstawił plany samorządu na najbliższych 12 miesięcy. Miasto będzie dysponowało rekordowym budżetem inwestycyjnym. Większość pieniędzy pochłoną remonty ulic. Gmina zainwestuje także w sport i kulturę.  
 
 - 50 milionów złotych, czyli tyle co razem w 2022 i 2023 roku. To kolosalne wydatki, jeśli chodzi o inwestycje. Prawie 33 miliony złotych to są środki zewnętrzne, które pracują w tym budżecie i które dzięki ich pozyskaniu sprawiają, że on jest po prostu znacznie bardziej obfity - tłumaczy Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.
 
Wiele się będzie działo na drogach. Zmodernizowanych zostanie ponad 4,5 kilometra tras. Drogowcy wyremontują ulice: Sobieskiego, Poniatowskiego, Orzechową, Lelewela i Piotra Skargi. Powstanie długo wyczekiwana bieżnia biegowa przy Szkole Podstawowej numer 1. Gmina wesprze także kulturę. Obchodzące w tym roku 100-lecie istnienia Muzeum Ziemi Nadnoteckiej zyska nowy parking i magazyn. Na ulicach miasta i na wsiach pojawi się 14 ogólnodostępnych defibrylatorów, a przy ulicy Sikorskiego stanie miejski szalet. Samorządowcy liczą także na dodatkowe pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group