Nowe zasady odwiedzin pacjentów w pilskim szpitalu

11.12.2023   Autor: Redakcja
886---547
Zdezynfekowanie rąk przed wejściem na oddział, zalecenie odwiedzin tylko przez jedną osobę oraz zakładanie maseczki zakrywającej usta i nos - to tylko niektóre z wytycznych ogłoszonych dziś przez Szpital Specjalistyczny w Pile dla odwiedzających. Dodatkowy reżim sanitarny wprowadzony przez dyrekcję ma związek ze wzrostem zachorowań na grypę i COVID-19. 

- Choć oficjalne dane tego nie pokazują (aktualnie nie ma obowiązku wykonywania testów), eksperci i lekarze alarmują, że w Polsce mamy obecnie do czynienia ze znaczącym wzrostem zakażeń koronawirusem. Zjawisko to widoczne jest zwłaszcza w szpitalach, dlatego dyrektorzy wielu placówek wprowadzają ograniczenia dotyczące odwiedzin czy nakaz noszenia maseczek ochronnych - czytamy w komunikacie szpitala. 

W związku z tym szpital wprowadził wytyczne dla odwiedzających. Osoby te muszą być zdrowe, a ci z objawami infekcji górnych dróg oddechowych nie powinni odwiedzać pacjentów z wyjątkiem szczególnych przypadków, takich jak np. wizyta pożegnalna. Odwiedzający muszą zdezynfekować ręce przed wejściem na oddział oraz po wyjściu z sali chorych, siadać na krzesłach a nie na łóżkach pacjentów, dokładnie zdezynfekować lub umyć ręce przed wykonaniem czynności pielęgnacyjnych przy pacjencie oraz ograniczać przemieszczanie się po terenie szpitala poza miejscem odwiedzin. 
Szpital zaleca również zakładanie maseczek na usta i nos i odwiedzanie chorych w godzinach od 11.00 do 18.00. Poza tymi godzinami na odwiedziny trzeba mieć zgodę ordynatora, kierownika lub lekarza dyżurnego. W odwiedziny powinniśmy udać się samodzielnie, w szczególnych sytuacjach szpital dopuszcza odwiedziny dwóch osób u jednego chorego. 

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group