Niedoszły poseł z pilskiego okręgu typowany na wiceministra

30.11.2023   Autor: Redakcja
622---355
Jak podaje portal wp.pl trwa kompletowanie rządu, którego premierem ma zostać Donald Tusk. Negocjatorzy uzgadniają komu przypadną role ministrów i wiceministrów. Na jednego z tych ostatnich typowany jest Dariusz Standerski. To ekspert gospodarczy i legislacyjny Nowej Lewicy, który nie dostał się do Sejmu z pilskiego okręgu wyborczego. 

Portal wp.pl podaje, że Dariusz Standerski ma trafić do jednego z resortów gospodarczych. Do którego konkretnie, tego jeszcze nie wiemy. W klubie Lewicy zajmuje się legislacją oraz zagadnieniami ekonomicznymi. 

Polityk Lewicy dwukrotnie ubiegał się o mandat poselski z pierwszego miejsca na liście w pilskim okręgu wyborczym. Zarówno w 2019 roku jak i w 2023 do Sejmu się nie dostał. Cztery lata temu jedynym posłem Lewicy z okręgu był Romuald Ajchler. W tym roku z okręgu nr 38 nie ma już żadnego przedstawiciela Lewicy w parlamencie. Dariusz Standerski otrzymał 9.878 głosów. Nie wystarczyło to do wyboru na posła. 
Zarówno w poprzednim jak i obecnym gabinecie Mateusza Morawieckiego jedynym członkiem rządu z naszego okręgu wyborczego jest Grzegorz Piechowiak. Pełni funkcję wiceministra rozwoju i technologii oraz pełnomocnika rządu ds. inwestycji zagranicznych. Jest też posłem wybranym z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group