Militarna propozycja dla uczniów. Ferie z WOT

28.11.2023   Autor: Redakcja
1026---403
Ruszają ferie z WOT. 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej już po raz kolejny przygotowuje się do szkolenia podstawowego, realizowanego w ramach projektu „Ferie z WOT”. Szkolenie to skierowane jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów szkół średnich, studentów i nauczycieli.

W Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej, ferie zimowe przypadają na luty. Szkoły i uczelnie wyższe mają w tym czasie przerwę w nauce, stąd propozycja od terytorialsów. Szkolenie odbędzie się od 9 do 24 lutego.

- Projekt „Ferie z WOT” od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ochotników. Stanowi on idealne rozwiązanie dla uczniów, studentów oraz nauczycieli i rodziców. Ponadto pozwala aktywnie spędzić zimową przerwę międzysemestralną. Zaangażowanie ochotników w ten projekt to swoisty wyraz odpowiedzialności młodego pokolenia - podkreśla cz.p.o. dowódcy terytorialsów gen. bryg. Krzysztof Stańczyk. 

Projekt „Ferie z WOT” powstał w 2019 roku i od tego czasu z możliwości odbycia szkolenia podstawowego na przełomie stycznia i lutego skorzystało wielu ochotników. W tym roku „Ferie z WOT” będą prowadzone we wszystkich Brygadach OT rozmieszczonych na terenie całego kraju. Większość jednostek szkolenie podstawowe przeprowadzi na terenie działania brygad, blisko lokalnych społeczności lub na pobliskich ośrodkach szkolenia poligonowego.
Powołania do jednostek wojskowych WOT będą się odbywać zgodnie z ogólnopolskim harmonogramem ferii w poszczególnych województwach. Każde ze szkoleń zakończy tradycyjna przysięga wojskowa.

Aby się zapisać na szkolenie należy skontaktować się z rekruterem WOT w danym powiecie, wyszukując kontakt na TEJ stronie lub dzwoniąc pod numer Linii Wsparcia Rekrutacji: 800 696 077 (czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30 - 15:30).

opr. por. Anna Jasińska-Pawlikowska
fot. archiwum WBOT  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group